Obchody Święta Niepodległości

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia uroczystość ta miała charakter niecodzienny gdyż każda z grup obchodziła ją osobno. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne. Wspólnym akcentem natomiast było zaśpiewanie hymnu polskiego o godzinie 11.11 #SzkołaDoHymnu. Ponadto dzieci z każdej… Czytaj więcej Obchody Święta Niepodległości

Dnia 05.11.2021r dzieci obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Do przedszkola przedszkolaki przybyły przebrane w piękne bajkowe stroje. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozwiązywały również bajkowe zagadki. Pomagały Kopciuszkowi oddzielić fasolę od kaszy. Dzieci wykonały również pracę plastyczną. Na koniec bajkowego, pełnego radości dnia, przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na ściance przygotowanej na tę okazje.

Zbiórka karmy – podsumowanie.

W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w… Czytaj więcej Zbiórka karmy – podsumowanie.

Dzień Drzewa w przedszkolu 28 października obchodziliśmy “Dzień Drzewa”. Był to dzień podsumowujący zrealizowany dzień drzewa przez wszystkie grupy w przedszkolu. Dlatego tego dnia nasze przedszkole odwiedziła Pani Karolina Genik z Nadleśnictwa Barlinek. Pani Leśnik przeprowadziła ciekawą pogadankę mającą na celu uświadomienie dzieciom rolę drzewostanu w przyrodzie i jego znaczenie w życiu każdego człowieka. Przedszkolaki poznały rodzaje, budowę i etapy wzrastania drzew. Dowiedziały się czym odżywiają się drzewa oraz jaką pełnią funkcję w przyrodzie, zapewniając nam tlen, oczyszczając powietrze oraz wpływając korzystnie na klimat i samopoczucie nas wszystkich. Rozbudzając w dzieciach ciekawość poznawczą oraz kształtując więź z przyrodą i opiekuńczy stosunek do niej. Jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody Przedszkolaki uczciły Święto Drzewa w sposób wyjątkowy – posadziły drzewka przywiezione przez Panią Leśnik. Dzieci poruszone tematyką zajęć zgodnie oświadczyły, że zawsze będą dbać o wszystkie rośliny. Wysnuły także wnioski, że niszczenie kory, zrywanie liści, łamanie gałęzi oraz nieprzemyślana wycinka drzew to zachowania aspołeczne. Dziękujemy Pani Karolinie za udział w corocznych obchodach Dnia Drzewa. Życzymy satysfakcji z wypełniania obowiązków zawodowych oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

4 października dzieci z grupy “Mądre Sówki” wybrały się na wycieczkę do Szkółki leśnej w Sułkowie, gdzie zostały przeprowadzone zajęcia w terenie, umożliwiły im bliższy kontakt z przyrodą. Na początku spotkania Pani Sandra wytłumaczyła dzieciom, po co i w jaki sposób sadzi się las. Następnie dzieci oglądały sprzęt potrzebny do sadzenia drzew i małe sadzonki, z których wyrosną piękne drzewa. Przedszkolaki miały też okazję sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą rozpoznawania drzew, ptaków, grzybów oraz zagrać w memory. Na własne oczy zobaczyli mrowisko i pracowite mrówki. Pobyt w Szkółce leśnej wzbogacił wiedzę dzieci o lesie i ochronie przyrody. Po fascynującym spacerze na grupę czekała mała niespodzianka- pieczone na ognisku kiełbaski. Składamy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Choszczno za mile spędzony czas, połączony z edukacją.

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Po odśpiewaniu „100 lat „ dziewczyny wręczyły kolegom drobne upominki. Panowie tego dnia zmierzyli się także z konkurencjami sportowymi, które wykonali prawidłowo i otrzymali medale Super Chłopaka. Był to dzień pełen radości i zabawy, a wykonane zdjęcia są miłym wspomnieniem tych chwil.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy  „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”.Była to super okazja do świętowania. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych organizowanych w sali oraz na świeżym powietrzu.Był to wspaniały dzień radosnej zabawy, pełen słońca i uśmiechów wszystkich dzieci.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia, bez wyjątku, nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i… Czytaj więcej Międzynarodowy Dzień Kropki

Skip to content