Dlaczego pluszaki są tak ważne w rozwoju dziecka?Uczą odpowiedzialności i troski, pomagają przełamać lęki u dziecka,przytulanie pluszaków ( misiów ) działa uspokajająco, wspierają one budowanie relacji międzyludzkich, a także pobudzają wyobraźnię. 25.11.2023r. – “Dzień Pluszowego Misia” w grupach. Tego dnia towarzyszyła nam zabawa, śpiewy i tańce ze swoimi przyjaciółmi – misiami, nie zabrakło też przysmaku niedźwiadków -miodu. Dzieci dzielnie i ze smakiem zajadały się miodkiem, następnie próbowały odegrać rolę między dwoma misiami. Dzieci wykonywały też prace plastyczne, które już w piątek wisiały w galerii prac grup. Dużym wydarzeniem dla dzieci były odwiedziny dużego misia z przyjaciółmi ,który tańczył z dziećmi i rozdawał słodycze. Najważniejszy cel dnia został osiągnięty ,gdyż dzieci pięknie opiekowały się swoimi misiami. Wiemy już ,że dla prawdziwych zwierząt, tych domowych lub innych, napotkanych – mają wiele empatii.