Wycieczka Krasnoludków do Domek Alpak w Reczu.

Dnia 24 maja 2024 r. grupa Krasnoludków wybrała się na swoją pierwszą wycieczkę poza teren przedszkola i naszej miejscowości. Po kontroli pojazdu dokonanej przez panie policjantki mogliśmy ruszyć do wyznaczonego celu podróży. Przejazd autokarem był nie lada atrakcją dla naszych Maluszków, gdyż większość z nich po raz pierwszy jechała takim środkiem lokomocji. Gdy już dotarliśmy na miejsce zostaliśmy mile przywitani przez właścicieli Domku Alpak oraz ich sympatyczne pieski, które towarzyszyły nam zresztą w zwiedzaniu całego gospodarstwa. Zostaliśmy oprowadzeni po całym terenie zamieszkałym przez różne zwierzęta. I tak mieliśmy okazję zobaczyć takie zwierzęta jak : alpaki. kozy, owieczki, króliki, kury, świnki morskie, koty i nawet żółwia. Dodatkową atrakcją było karmienie Alpak i owieczek marchewką. Oj cóż to była za frajda. Gdy już Krasnoludki nakarmiły zwierzęta, również zrobiły się głodne. Na dzieci czekały pyszne kiełbaski z grilla, które w mig zniknęły. Był również czas na swobodną zabawę w ogrodzie, gdzie w pełni wykorzystaliśmy wspaniała pogodę. Po uporządkowaniu zabawek nadszedł czas na pożegnanie.