4 października dzieci z grupy “Mądre Sówki” wybrały się na wycieczkę do Szkółki leśnej w Sułkowie, gdzie zostały przeprowadzone zajęcia w terenie, umożliwiły im bliższy kontakt z przyrodą. Na początku spotkania Pani Sandra wytłumaczyła dzieciom, po co i w jaki sposób sadzi się las. Następnie dzieci oglądały sprzęt potrzebny do sadzenia drzew i małe sadzonki, z których wyrosną piękne drzewa. Przedszkolaki miały też okazję sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą rozpoznawania drzew, ptaków, grzybów oraz zagrać w memory. Na własne oczy zobaczyli mrowisko i pracowite mrówki. Pobyt w Szkółce leśnej wzbogacił wiedzę dzieci o lesie i ochronie przyrody. Po fascynującym spacerze na grupę czekała mała niespodzianka- pieczone na ognisku kiełbaski. Składamy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Choszczno za mile spędzony czas, połączony z edukacją.