Dzień Drzewa w przedszkolu 28 października obchodziliśmy “Dzień Drzewa”. Był to dzień podsumowujący zrealizowany dzień drzewa przez wszystkie grupy w przedszkolu. Dlatego tego dnia nasze przedszkole odwiedziła Pani Karolina Genik z Nadleśnictwa Barlinek. Pani Leśnik przeprowadziła ciekawą pogadankę mającą na celu uświadomienie dzieciom rolę drzewostanu w przyrodzie i jego znaczenie w życiu każdego człowieka. Przedszkolaki poznały rodzaje, budowę i etapy wzrastania drzew. Dowiedziały się czym odżywiają się drzewa oraz jaką pełnią funkcję w przyrodzie, zapewniając nam tlen, oczyszczając powietrze oraz wpływając korzystnie na klimat i samopoczucie nas wszystkich. Rozbudzając w dzieciach ciekawość poznawczą oraz kształtując więź z przyrodą i opiekuńczy stosunek do niej. Jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody Przedszkolaki uczciły Święto Drzewa w sposób wyjątkowy – posadziły drzewka przywiezione przez Panią Leśnik. Dzieci poruszone tematyką zajęć zgodnie oświadczyły, że zawsze będą dbać o wszystkie rośliny. Wysnuły także wnioski, że niszczenie kory, zrywanie liści, łamanie gałęzi oraz nieprzemyślana wycinka drzew to zachowania aspołeczne. Dziękujemy Pani Karolinie za udział w corocznych obchodach Dnia Drzewa. Życzymy satysfakcji z wypełniania obowiązków zawodowych oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.