„Dzięki kontaktowi z psem wzrasta poczucie własnej wartości człowieka. Pies bezgranicznie akceptuje człowieka takim, jaki jest. Dla psa wszyscy jesteśmy jednakowi. Pies traktuje wszystkich tak samo, nie ocenia po wyglądzie.”Na zajęciach dzieci uczą się prawidłowego kontaktu z psem, poznają jego potrzeby i wzmacniają empatię względem zwierząt. Poza tym, spotkanie to doskonała okazja do relaksacji, wyciszenia, a także znakomita motywacja do podejmowania różnorodnych działań w zakresie wspierania funkcji motorycznych, poszerzania słownika czynnego dziecka, kształtowania umiejętności narracyjnych, okazywania i nazywania emocji.Obecność psa na zajęciach wyzwala w dzieciach spontaniczną radość i otwartość względem otoczenia. Dziękujemy Pani Jolancie Szarek-Rój z Dogoterapia Czekolakiteam oraz naszym gościom z Dom Pomocy Społecznej Prometeusz za przybycie do Nas.