Spotkanie Mądrych Sówek z fizjoterapeutami.W naszym przedszkolu gościliśmy rodziców Ali, pana Karola i panią Małgorzatę, którzy na codzień pracują jako fizjoterapeuci. Na początku nasi goście wyjaśnili czym tak naprawdę zajmuje się fizjoterapeuta. Wytłumaczyli naszym wychowankom, że do ich zadań należy poprawienie sprawności ruchowej pacjentów, zatrzymanie różnego rodzaju chorób poprzez wykonanie takich zabiegów jak masaż, stawianie baniek czy stosowanie akupunktury. Nasi goście zwrócili również uwagę na prawidłową postawę ciała w trakcie siedzenia dzieci przy stoliku oraz przeprowadzili kilka zabaw ogólnorozwojowych mających na celu kształtowanie prawidłowej postawy ciała u Mądrych Sówek. Dzieci również mogły zobaczyć na modelu jak wygląda nasz kręgosłup od wewnątrz i dowiedziały się jak nazywają się jego poszczególne odcinki. 6- latki z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji na temat prawidłowej postawy ciała i aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Serdecznie dziękujemy Państwu Trafnym za tak ciekawe zajęcia, w których nie tylko mogliśmy zdobyć wiedzę na temat zdrowych nawyków kształtujących prawidłową postawę ciała ale również za możliwość wykonywania ćwiczeń ogólnorozwojowych pod okiem specjalistów. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.